Раніше всю інформацію про ефекти кави вчені отримували зі звичайних спостережних досліджень: вони опитували велику кількість людей і дізнавалися, чим ті хворіють. Цей метод може давати значні неточності, тому що він не дозволяє врахувати вплив всіх факторів на організм людини.

Також на тему: Чи вимиває кава кальцій з організму

У новому дослідженні вчені застосували більш точний, генетичний, метод – менделєєвську рандомізацію. Для цього вони спочатку дізналися, які генетичні варіанти пов'язані з підвищеним вживанням кави.

Далі вони скористалися інформацією британського Біобанку, який зберігає дані про генетику і здоров'я сотень тисяч людей. Вчені переглянули, чим хворіють люди, які, згідно з генетичної схильності, з великою ймовірністю зловживають кавою.


Кава в нормальних дозах не шкодить / Фото unsplash

До чого призводить зловживання кавою

Виявилося, що на що через надмірне вживання кави у людей частіше розвиваються остеоартрит, артропатія і ожиріння. Безпечним лімітом споживання кави вчені вважають шість чашок в день.

У всьому світі люди випивають три мільярди чашок кави щодня, тому необхідно вивчати його позитивне і негативний вплив на здоров'я,
– вважає Еліна Гіппёнен (Elina Hyppönen), професорка Університету Південної Австралії.

Вчені вказують, що люди, у яких є схильність до хвороб суглобів і ожиріння, мають взяти до уваги результати їхнього дослідження. Крім того, ці хвороби дуже поширені, тому необхідно розширювати знання про їхні причини.

Автори дослідження вважають, що їхні дані в цілому не свідчать про шкоду кави, але нагадують про те, що пити його потрібно в розумних кількостях.