І виявили, що інтервальне голоування, яке стало популярним методом контролю ваги, має певні корисні властивості для здоров'я, включно з впливом на імунітет. Результати дослідження опублікувані у медичному журналі Immunity.

Дивіться також Як споживання горіхів впливає на ваш організм

Зокрема, учені вивчали нейронні процеси, які можуть зміцнювати імунну систему та запобігати певним захворюванням. Вони зосередились на ролі катехоламінергічних (CA) нейронів у мозку під час голодування.

Що виявили вчені

Учені змогли встановити, що коли ці нейрони були активовані, вони приводили Т-клітини до кісткового мозку, а також пригнічували активацію Т-клітин та вироблення цитокінів у аутоімунних моделях мишей. Це окреслює нервові механізми, які є ключовими перевагами інтервального голодування.

Ба більше, дослідження показало, що голодування підвищує рівень хімічної речовини в крові, відомої як арахідонова кислота. І це дуже важливі результати, адже саме вона пригнічує запалення та причини багатьох хронічних захворювань.

Чому відкриття є важливим

Звичка час від часу харчуватись за принципом інтервального голодування може зменшувати запалення в організмі. І це дуже важливі дані для розуміння та профілактики основних захворювань, зокрема ожиріння, діабету 2 типу та хвороб серця.

І попри те, що зачасту голодування є засобом контролю ваги, його вплив є набагато масштабнішим і глибшим.

Втім, учені наголошують, що як і до будь-якої дієти, до інтервального голодування важливо підходити розумно і враховувати індивідуальні особливості здоров'я. Можливо, цей тип харчування протипоказаний вам і ви лише погіршите свій стан. Тому, перед тим, як спробувати інтервальне голодування, обов'язково поговоріть зі своїм лікарем, аби виключити потенційні ризики.