Російська вакцина не пройшла розширені випробування, які зазвичай потрібні для доказу її ефективності перед ліцензуванням, що є порушенням наукового протоколу. Про це повідомляє АР.

Читайте також Росія заявила про старт масового виробництва вакцини COVID-19

Фахівчиня з надзвичайних ситуацій в Європейському регіональному бюро ВООЗ Кетрін Смоллвуд заявила, що агентство почало "прямі переговори" з Росією щодо вакцини.

На думку вчених, випробування експериментальної вакцини на десятках тисяч людей є єдиним способом визначити, працює вона чи ні.

У ВООЗ визнали, що наразі застосовують "прискорений підхід", щоб розробити вакцину якнайшвидше, але наголосила, що "важливо, аби безпека та ефективності таки були дотриманні".

Ми не переймаємося невдалою роботою, ми хочемо приділити час, щоб реально зрозуміти, на якому етапі перебуває розробка вакцини, і отримати якомога більше інформації про кроки, які вже були зроблені,
– додали у ВООЗ.

До теми "Навіть мавпам не дамо": у США різко висловилися у бік російської вакцини проти COVID-19

Що відомо про російську вакцину проти COVID-19

  • 11 серпня Путін оголосив про реєстрацію у РФ першої у світі вакцини проти коронавірусу COVID-19.
  • Щеплення вже встигли зробити десяткам чиновників та бізнесменів, а також доньці Путіна. Частина з них повідомила про побічні ефекти – лихоманку й м'язові болі.
  • У США не вірять, що Росія розробила безпечну й ефективну вакцину проти COVID-19. Зокрема, головний інфекціоніст країни вказав на те, що Москва так і не закінчила всі етапи клінічних випробувань.
  • Журнал Science зауважив, що Росія не скоро зможе користатися своєю вакциною. Адже сама знає, що її вакцина ще не готова. Про це свідчать реєстраційні документи самого препарату, якими хвалився Путін.
  • Втім, вже 15 серпня в Росії заявили про початок масового виробництва вакцини, а той факт, що світові науковці висловили сумніви в ефективності та безпечності вакцини, російське МОЗ не врахувало.