Ставлення США до російської вакцини

Американські чиновники сказали у коментарі CNN, що вважають російську вакцину неготовою.

Важливо Немає доказів: Ляшко розповів, чому російська вакцина проти коронавірусу сумнівна

Водночас прессекретарка Білого дому Кейлі МакЕнані зауважила, що Дональд Трамп проінформований про досягнення Росії у галузі боротьби з COVID-19.

Чорта лисого ми в США дамо це (російську вакцину – 24 канал) мавпам, не кажучи вже про людей,
– заявив неназваний член уряду США.

Зрештою, США скептично відреагували на інформацію про створення дієвої вакцини проти COVID-19. МакЕнані наголосила, що американські вакцини проходять через "ретельну" перевірку у межах третьої фази клінічних випробувань за найвищими стандартами.

Актуально Зеленський планує закупити ізраїльську вакцину проти COVID-19: що про неї відомо

Позиція Росії

Росія прагне працювати з американською групою Operation Warp Speed. Це військова організація, створена для пришвидшення доступу до ефективних вакцин і засобів лікування від COVID-19.

Після того, як Вашингтон відмовився від російської вакцини, російські джерела сказали CNN, що американській стороні все ж "варто серйозно подумати про те, щоб прийняти вакцину" під назвою Sputnik V. Адже вона може врятувати життя американців.

Якщо наша вакцина виявиться однією з найбільш ефективних, тоді з'являться запитання, чому США не дослідили цю можливість. Чому політики закрили доступ до цієї вакцини,
– додав неназваний чиновник Росії.

Що відомо про російську вакцину проти COVID-19

  • 11 серпня Путін оголосив про реєстрацію у РФ першої у світі вакцини проти коронавірусу COVID-19.
  • Щеплення вже встигли зробити десяткам чиновників та бізнесменів, а також доньці Путіна. Частина з них повідомила про побічні ефекти – лихоманку й м'язові болі.
  • У США не вірять, що Росія розробила безпечну й ефективну вакцину проти COVID-19. Зокрема, головний інфекціоніст країни вказав на те, що Москва так і не закінчила всі етапи клінічних випробувань.
  • Журнал Science зауважив, що Росія не скоро зможе користатися своєю вакциною. Адже сама знає, що її вакцина ще не готова. Про це свідчать реєстраційні документи самого препарату, якими хвалився Путін.