Про це повідомили в організації "Пацієнти України", посилаючись на відповідну постанову уряду. Вони зазначають, що документ був прийнятий 27 жовтня на засіданні Кабміну, яке не було анонсоване і пройшло в закритому режимі. До того ж постанова навіть не була винесена в порядок денний засідання, й не опублікована на Урядовому порталі досі.

Читайте також МОЗ знову спіймали на корупційних схемах: журналістське розслідування

Для чого МОЗ контролювати медичні закупівлі

Прийнята постанова робить ДП "Медичні закупівлі" абсолютно підконтрольною інституцією без права приймати самостійні рішення.

МОЗ затверджуватиме медико-технічні вимоги для закупівлі товарів і послуг, що практично є технічним завданням. ДП "Медичні закупівлі" повинне буде використовувати ці характеристики у своїх закупівлях.

"Підігнані" тендери під виробників чи дистриб'юторів чекають на всі медичні закупівлі,
– йдеться в повідомленні.

Повернення до корупції та тіньових закупівель

В організації також наголосили, що Степанов вже контролює всі тендери в країні, які стосуються коронавірусу. Зокрема, йдеться про закупівлі засобів індивідуального захисту, медичне обладнання та швидких.

Хоч ДП "Медичні закупівлі України" і здійснює закупівлі, але МОЗ прописує їм технічне завдання.

Наприклад, при закупівлі засобів захисту для медиків за кошти ковідного фонду ДП Медзакупівлі пропонувало нижчі ціни, ніж МОЗ на понад 70%.

Хронологія конфлікту МОЗу та ДП Медзакупівлі

Конфлікт розпочався ще за призначення попередника Степанова – Ємця, він намагався "просунути" свою людину у відомство шляхом блокування медичних закупівель.

Далі тиснути на ДП Медзакупівлі і зокрема, його керівника – Арсена Жумаділова продовжив чинний міністр МОЗ Максим Степанов, проти Жумаділова навіть розпочали безпідставне розслідування.

Через суперечки, тиск і блокування провести медичні закупівлі таки не вдалось.

А все тому, що у ДП три місяці чекали на наказ Міністерства охорони здоров'я, який би дозволив розпочати оголошення процедур закупівель ліків та медтоварів.

У квітні 2020 року міністерство ініціювало розслідування щодо держпідприємства, бо воно, на думку відомства, порушило законодавство при закупівлі захисних костюмів для лікарів.