В Україні призупинили планові операції

Про це за результатами нарад під керівництвом президента та заступника глави ОПУ з главами ОДА повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає 24 канал.

Читайте також В Україні введуть карантин вихідного дня, – МОЗ

Віктор Ляшко
“З понеділка всі планові операції, планові госпіталізації заборонені в наших лікарнях. Лікарні приймають ургентних хворих та хворих з коронавірусом”.

Країна перейшла на 2 етап протидії COVID-19

Кількість ліжок для хворих планують збільшити до 80 тисяч, з них 60 тисяч забезпечать киснем впродовж місяця.

Зазначимо, що на третьому етапі планують розгортати польові шпиталі. Ляшко закликав дотримуватись вимог карантину, аби не допустити цього. За його словами, ситуація з коронавірусом вкрай напружена.

В кінці жовтня МОЗ розробило чотири етапи реагування на поширення коронавірусу:

  • 1 рівень – щоденна кількість випадків COVID-19 в межах 5 – 7 тисяч.
  • 2 рівень – заповнення ліжок складатиме близько 70% в цілому по країні. Кількість хворих з підтвердженими випадками по країні складає 8 – 10 тисяч. Україна сьогодні перейшла саме на 2 рівень.
  • 3 рівень – кількість хворих з підтвердженими випадками коронавірусу складає від 11 до 15 тисяч на добу, а завантаженість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.
  • 4 рівень – найгірший сценарій, коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.

До теми Ляшко заявив, що українська медична система не витримає понад 20 тисяч хворих на добу