Його активують у випадку рівня захворюваності у 20 тисяч випадків на добу. Що передбачає протокол медичного сортування, пояснив очільник МОЗ Максим Степанов під час звернення до Верховної Ради 20 жовтня, пише 24 канал.

Читайте також Виступ Максима Степанова у Верховній Раді: онлайн-трансляція

Ми розробили детальний план, що враховує спроможність системи охорони здоров’я і визначає алгоритм дій відповідно до чотирьох рівнів небезпеки,
– заявив він.

  • Перший рівень, в якому українці зараз, передбачає щоденну кількість випадків COVID-19 в межах 5 – 7 тисяч.
  • Другий рівень – заповнення ліжок складатиме близько 70% в цілому по країні. Також орієнтовна кількість хворих з підтвердженими випадками по країні складає 8 – 10 тисяч.

Степанов попередив, що очевидно Україна перейде на другий рівень в найближчі тижні, кількість ліжок у закладах охорони здоров'я збільшать на 30% від усього ліжкового фонду, це 52 тисячі ліжок.

  • Третій рівень – кількість хворих з підтвердженими випадками коронавірусу складає від 11 до 15 тисяч на добу, а завантаженість ліжок по всій країні буде складати не менше 85%.

Саме на цьому рівні передбачають введення жорстких карантинних обмежень в країні з застосуванням повного переліку обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки.

Зокрема мобілізують всіх медпрацівників та інших категорій працівників, організують роботу відомчих закладів для цивільного населення, а також розгорнуть польові госпіталі.

  • Четвертий рівень – найгірший сценарій, коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, а щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих.

За таким сценарієм передбачена вимушена активація протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги.