Результати декількох досліджень свідчать про тісний зв'язок між змінами ДНК сперми та її якістю. Дослідники зі США вперше оцінили вплив споживання суміші деревних горіхів на ДНК сперми у здорових чоловіків. Результати роботи опубліковані у журналі Andrology.

До теми Назвали популярний продукт, який різко зменшує ризик імпотенції

У дослідженні взяло участь 72 здорових чоловіки, які не курять. Впродовж двох тижнів частина з них вживали мигдаль, фундук та волоські горіхи.

Дослідження показало, що у тих чоловіків, які впродовж двох тижнів вживали суміші горіхів, збільшились кількість, життєздатність, рухливість та морфологія сперми.

Вчені підкреслили, що значні зміни у ДНК сперми були помітні лише тій в групі чоловіків, які вживали горіхи.

Ця робота демонструє, що є деякі чутливі ділянки епігеному сперми, які реагують на дієту. Це може призвести до змін у спермі та вплинути на здатність запліднення,
– заявив один з авторів дослідження Альберт Салас-Уетос.

Дослідники зазначили, що для остаточного висновку необхідно провести додаткові дослідження з більшою кількістю людей.

До слова, нещодавно вчені виявили, що коронавірус знижує рівень тестостерону в організмі. Так, під час дослідження з'ясували, що чим нижчий був рівень тестостерону в госпіталізованих чоловіків, тим більші ризики вони мали опинитись у реанімації.

Вчені повідомили, що тестостерон передусім пов'язаний з імунітетом органів дихання. А низький його рівень може підвищити ризик респіраторних інфекцій, пов’язаний із госпіталізацією і загальною смертністю чоловіків у реанімаціях.