Вдалось урятувати життя дитини лікарям Дніпровського обласного центру екстреної медицини. Медик центру Віктор Пальчинський розповів деталі випадку.

Дивіться також Вчені зʼясували основні фактори шкільної успішності дитини

Дитина випила серцеві ліки

Відомо, що причиною погіршення стану дитини стали ліки, які випив хлопчик. Мова йде про велику дозу антиаритмічного препарату – лікарського засобу, який застосовують для лікування та запобігання порушень ритму серця.

Наразі невідомо, чому 12-річний хлопчик вирішив випити ці ліки. Зазначають, що його батьки – медики, тому спочатку вони намагалися самостійно допомогти синові, а коли він втратив свідомість, викликали "швидку".

Коли прибули медики "швидкої", дитина була у важкому стані.

"На виклик прибула бригада ЕМД Соборної підстанції, яка виявила пацієнта з ознаками клінічної смерті. Медики ввели в дію протокол "зупинка серця" та викликали на допомогу бригаду інтенсивної терапії і реанімації", – розповів Пальчинський.

За його словами, свої зусилля лікарі не зупиняли ні на секунду, вони боролися за життя хлопчика 77 хвилин.


Медики Олена Ткаліч, Василий Иващенко, Александр Ревков, які врятували хлопця / Фото з фейсбуку Віктора Пальчинського

"Перемога над смертю"

Зрештою лікарям вдалося відновити серцевий ритм, у дитини з'явилася цілеспрямована рухова активність, реакція на голос. Після цього його госпіталізували до реанімаційного відділення профільної лікарні.

Емоції, які відчувала бригада після виконання цього виклику, не описати і не передати. Але їх зрозуміє кожний медик, який хоч раз брав участь в успішному порятунку життя. Це приємна "пожежа" всередині, це перемога над смертю,
– ділиться емоціями медик.

Наразі дитина перебуває у відділенні реанімації, стан хлопчика вдалось стабілізувати.

До слова, в Рівному хірурги вперше провели операцію Джанетта пацієнтці, яка страждала від сильного болю в обличчі. Біль виникав навіть від легкого вітру.