Мігрень може викликати кортикальна депресія – це стан, при якому велика хвиля гіперактивності змінюється пригніченням активності нейронів. Вчені з Японії припустили, що схильність до цього стану пов'язана з порушенням переміщення нейромедіатора глутамату. Їх висновки опубліковані на сайті Токійського медичного і стоматологічного університету.

Читайте також Ефективний спосіб лікування мігрені без побічних дій

Суть дослідження

У ссавців є чотири молекули, що транспортують глутамат і три з них знаходяться в корі головного мозку. Щоб визначити, які з них пов'язані з кортикальною депресією, вчені прибрали відповідні гени в трьох моделях мишей.

Виявилося, що коли у мишей був відсутній переносник GLT-1, кортикальна депресія відбувалася частіше і поширювалася швидше.

Відомо, що 90% глутамату транспортується за допомогою GLT-1 назад в астроцити, а не в нейрони.

Щоб підтвердити отримані висновки, вчені виміряли кількість глутамату поза клітинами.

У гризунів без GLT-1 було швидке і більш інтенсивне накопичення нейромедіатора, що є результатом порушення, – пояснили вчені.

До теми Що таке мігрень, симптоми та як з нею боротись

Перспектива відкриття

Якщо у людей з мігренню порушена робота GLT-1, то лікарська терапія, спрямована на збільшення зворотного захоплення глутамату, може бути ефективним варіантом лікування.

Що таке мігрень і чому вона небезпечна?

Мігрень – це регулярний, сильний головний біль, який може тривати від 2 до 48 годин. Біль, як правило, локалізований в одній частині голові, часто пульсуючий. Мігрень може стати причиною пошкоджень клітин головного мозку і підвищити ризик розвитку інсульту.