Якщо різко змінився настрій, а причини ви не знаходите, радимо переглянути раціон. Деякі продукти можуть покращувати настрій, а деякі – навпаки. Детальніше про емоційне харчування та як продукти впливають на організм – читайте в матеріалі 24 каналу.

Читайте також Як їсти, щоб поживні речовини засвоювались якнайкраще

Що таке емоційне харчування

Циклічний процес, коли поганий настрій спонукає людину до того, щоб з'їсти продукти, які підвищують рівень цукру в крові – це називається емоційним харчуванням. Мозок вимагає дозу дофаміну. Але через короткий проміжок часу рівень дофаміну падає, а людина почуває себе винною, зазначає психолог Лі Чамберс.

Як різні продукти впливають на організм

Комфортні продукти, що викликають поганий настрій, мають кілька спільних рис. Адже спершу вони підвищують рівень цукру в організмі, а потім – зниження. Це призводить до млявості, занепокоєння та дратівливості.

Деякі люди поділяють продукти на здорові чи шкідливі. Тому, щоразу, коли вони їдять шкідливі продукти, відчувають сором, печаль або злість. Але ефект погіршення настрою – більш ніж просто фізіологія.

Дієтолог Тай Ібітоє вважає, що важливим фактором комфортного самопочуття є помірність споживання тих чи інших продуктів.

Які продукти можуть викликати погіршення настрою?

Алкоголь

Алкоголь може спершу покращити настрій, але регулярне або надмірне вживання – погіршить його.

Солодка вода

Така вода містить прості цукри, які швидко засвоюються організмом і призводить до підвищення рівня цукру. Заміна солодкої води дієтичною версією – не найкраще рішення. Бо підсолоджувачі можуть викликати занепокоєння та роздратування.

Кофеїн

Напої з кофеїном змушують мозок виділяти гормони дофамін і серотонін.

Кофеїн не є небезпечним в невеликих дозах, але якщо випити занадто багато (часто лише одна додаткова чашка кави) – це може призвести до дратівливості та тривожності.

Випічка

Психолог Клаудія Сміт зазначає, що в печиві та тістечках містяться інгредієнти, що погіршують настрій, зокрема велика кількість цукру.

Вона радить зменшити споживання цукру, відмовитись від випічки та солодких напоїв на кілька днів. І тоді настрій не буде таким мінливим.


Контролюйте кількість цукру у вашому раціоні / Фото: Unsplash

Картопля фрі

Картопля фрі містить насичені жири, рафіновані вуглеводи та надлишок солі. Такого роду їжа може стати причиною поганого настрою та виснаження.

Читайте також Які продукти не можна зберігати в холодильнику: список

Оброблені продукти

Усі готові до вживання оброблені продукти можуть викликати перепади настрою, незалежно від того піца це чи чипси. Все через велику кількість рафінованих цукрів, насичених жирів та консервантів.


Будьте уважними у виборі м'яса / Фото: Unsplash

Запаковане м'ясо

Білок є необхідною частиною здорової дієти, але деякі білки засвоюються організмом гірше, ніж інші. Наприклад, запаковане м'ясо насичене консервантами та добавками, які стають причиною поганого настрою та здуття живота.

Щоб замінити таке м'ясо, можна вживати птицю, рибу, яйця та боби.