Що таке точка G

Згадки про так звану "точку G" відстежуються від стародавніх індійських трактатів VII, XI і XVI століть. Проте сучасна історія точки G почалася з робіт німецького гінеколога Ернста Грефенберга.

Також на тему Як часто жінки досягають оргазму порівняно із чоловіками

У статті 1950 року, Грефенберг вперше представив концепцію особливої чутливої зони на передній стінці піхви. Термін "точка G" був запропонований Френком Аддієго в 1981 році, і він походить від першої літери прізвища Грефенберга.

Грефенберг вважав, що "точка G" – це зона шириною 2 – 5 см усередині передньої стінки піхви, що містить підвищену кількість нервових закінчень. Він припускав, що стимуляція цієї зони може призвести до оргазму. Але це не зовсім так.

Чи існує точка G

Існує кілька досліджень, які заперечують існування точки G як окремої анатомічної структури. Одне дослідження, проведене у 2017 році, не виявило інших органів, тканин чи структур у глибоких шарах передньої стінки піхви, крім самої стінки піхви та уретри. Також вчені не виявили скупчень нервових закінчень у цій області.

Попри це, багато дослідників і фахівців з жіночої сексології стверджують, що точка G може бути пов'язана з оргазмом у жінок. Оргазм у жінки значною мірою залежить від стимуляції клітора. Клітороуретровагінальний комплекс включає передню стінку піхви, ніжки клітора і уретру, і взаємодія між ними відіграє важливу роль у досягненні оргазму.

Деякі дослідження також підтверджують, що стимуляція клітора через передню стінку піхви може бути ефективною, хоча вона не гарантує оргазм щоразу, оскільки залежить від індивідуальної анатомії та фізіології жінки.

Висновок. Таким чином, можна сказати, що чутлива зона у піхві існує, але вона не є однозначною "точкою", на яку можна натиснути для досягнення оргазму, і не є незалежним органом, який можна збільшити. Для жінок процес досягнення оргазму та його інтенсивність залежить від різних факторів, включаючи анатомію та психоемоційний стан.