Експерти радять не зловживати солодкими та кислими продуктами, щоб уникнути проблем із зубами. Про це повідомляє Healthline.

Читайте також Чи може зубна паста допомогти при чутливості зубів

Крім того, фахівці радять мінімізувати споживання продуктів з високим вмістом вуглеводів.

Краще зосередитися на продуктах з низьким вмістом вуглеводів і цукру, а також з високим вмістом клітковини, які містять важливі поживні речовини – кальцій, фосфор і магній.

Корисні продукти для ротової порожнини

 • Какао-боби

Чорний гіркий шоколад без будь-яких домішок може попередити карієс. Чорний шоколад також запобігає утворенню зубного нальоту, адже він містить поліфеноли, які вбивають бактерії, що викликають карієс.

Тому варто віддавати перевагу какао-бобам або темному шоколаду з дуже малою кількістю цукру, бо додаткові інгредієнти повністю нівелюють перевагу шоколаду.


Шоколад таки може бути корисним для ваших зубів, якщо він гіркий / Фото Unsplash

 • Молочні продукти

Високий вміст вітаміну К2 є у молочних продуктах, зокрема в сирі і вершковому маслі. Крім того, вітамін К2 міститься у таких продуктах:

 • яловичина;
 • яйця;
 • куряча печінка.

Також ці продукти мають високий вміст фосфору, який є поживною речовиною для ротової порожнини.

 • Жирна риба

Жирна риба є важливим компонентом більшості моделей здорового харчування, оскільки містить багато вітаміну D.

Саме цей вітамін допомагає знизити ризик появи карієсу. Вітамін D працює синергетично з вітамінами А і К2, зміцнюючи емаль зсередини.

Дефіцит будь-якої з цих поживних речовин може призвести до ослаблення емалі.

 • Листова зелень

Зелень – це корисні пребіотики, якими харчуються здорові бактерії порожнини рота. Листова зелень робить зуби чистішими, а також допомагає підтримувати здорове середовище.

Найкраще для зубів підходить темна листова зелень, яка містить багато мінералів, наприклад капуста, шпинат, рукола.

 • Грейпфрути та апельсини

Попри те, що кислі продукти можуть негативно впливати на зуби, грейпфрути та апельсини корисні для здоров’я ротової порожнини при помірному вживанні. Адже цитрусові багаті на вітамін С, який зміцнює судини та сполучні тканини в роті.

Це уповільнює прогрес запалення ясен.

Продукти шкідливі для ротової порожнини

 • Сухе печиво

Найбільш небезпечними продуктами для порожнини рота є крекери. Адже вуглеводи, які є в печеві, швидко розкладаються в роті та є поживними для патогенних бактерій.

Коли бактерії руйнуються, вони виділяють кислоту, що може призвести до утворення зубного нальоту і псування зубів.


Печиво і кава руйнують ваші зуби / Фото Unsplash

 • Сухофрукти

Сухофрукти можуть бути шкідливими для порожнини рота, оскільки вони повністю позбавлені вологи та мають високий вміст цукру.

 • Солодка вода

У солодкій водій – високий вміст цукру, крім того, всі газовані напої містять багато кислоти. А кислотність сприяє запаленню ясен і загальному дисбіозу ротової порожнини.

Для того, щоб захистити свої зуби, газовану воду варто пити протягом короткого періоду часу, потім варто сполоснути рот водою, а через 45 хвилин почистити зуби.

 • Комбуча

Комбуча відносять до корисних напоїв через вміст корисних бактерій та антиоксидантів. Однак деякі напої з чайного гриба містять додані цукри.

Щоб обрати корисний напій для порожнини рота і кишківника знайдіть той, в якому відсутній цукор.

Після прийому напою сполосніть рот водою, а потім почистьте зуби, щоб запобігти кислотній атаці.

 • Квасоля і сочевиця

Фітинова кислота, яка міститься в квасолі та сочевиці, може стати причиною руйнування зубів. Адже фітинова кислота ускладнює засвоєння зубами таких речовин, як кальцій, фосфор, вітамін D і магній. А це сприяє виникненню карієсу.

Щоб усунути фітинову кислоту, боби, сочевицю й інші злаки можна замочити на ніч перед вживанням.


Квасоль шкодить здоров'ю ротової порожнини / Фото telegraf.com.ua

 • Льодяники

​Льодяники потрібно довго розсмоктувати або розколювати зубами на шматочки, а це сильно шкодить емалі. Також у льодяниках багато цукру, який залишається на зубах і дуже довго розчиняється, що шкодить яснам і зубам.