Про це повідомила пресслужба МОЗ України на запит журналістам 24 каналу.

Читайте також Закупівлі ліків в Україні: чому процес гальмується та хто може залишитися без допомоги

У спільному зі Світовим банком проєкті МОЗ України "Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей" передбачені кошти на запобігання поширенню та посилення відповіді на пандемію COVID-19 в Україні у сумі 30,0 мільйонів доларів (з урахуванням збільшення фінансування на 20 мільйонів доларів у квітні 2020 року,
– зазначили у МОЗ.

У рамках цього проєкту ще в червні ВООЗ виділили 200 тисяч доларів – для здійснення технічної допомоги щодо протидії пандемії COVID-19.

Проєкт передбачає:

  • Гармонізацію національних протоколів з рекомендаціями ВООЗ;
  • Розширення спроможності лабораторної мережі щодо проведення тестів на коронавірус SARS-CoV2;
  • Планування закупівель та розподілу витратних матеріалів;
  • Комунікація, пов’язаних з надзвичайними ризиками для громадського здоров’я.

Крім того Україна отримала:

  • 1 мільйон 200 тисяч ПЛР тестів на COVID-19 через UNICEF на загальну суму 17,88 мільйона доларів.
  • Лабораторне обладнання та витратні матеріали для проведення тестування на COVID-19 на загальну суму 8,59 мільйона доларів США.

До слова, наразі Україна вже витратила 2 733,45 мільйона гривень на протидію коронавірусній хворобі. Про це МОЗ також зазначили у відповіді на запит 24 каналу.

Детально про це Скільки Україна витратила на боротьбу з COVID-19

Додамо, що окрім допомоги міжнародних організацій, Україна використовує власні кошти на протидію поширенню коронавірусу, так з держбюджету Кабмін виділив 100 000 тисяч гривень.

Однак, красномовним є той факт, що досі, тобто за 5 місяців від початку епідемії, з "коронавірусного" фонду не закупили жодного апарату штучної вентиляції легенів, які необхідні при важкому перебігу COVID-19.