Вчені включили в аналіз дані про більш ніж 2 мільйони пологів, які відбулися у Швеції з 1973 по 2015 рік, пише Journal of the American College of Cardiology.

Також на тему: Міфи про вагітність, які варто забути

Вони виявили, що діагноз ішемічної хвороби серця (ІХС) за період спостереження був поставлений майже 50 тисячам матерів, які брали участь в дослідженні.

Ішемічна хвороба серця – що це?
Захворювання, при якому серце не отримує необхідної кількості крові. Її причиною зазвичай є звуження коронарних артерій в результаті атеросклерозу. ІХС зазвичай проявляється болем в грудній клітці під час фізичного навантаження.

Виявилося, що у матерів, які народжували раніше, ніж на 37 тижні, ризик ІХС був приблизно у 2,5 раза вище, ніж у тих хто народив на 39 або 40 тижні. Імовірність хвороби була істотно (на 47%) вище й у жінок, які народжували на 37-38 тижні.

Згідно з розрахунками учених, підвищений ризик ІХС після передчасних пологів зберігається протягом 43 років.

Додатково вчені провели аналіз, що включав приблизно мільйон сестер, які народили дітей в різний час. Він дозволив врахувати вплив генетичного ризику і факторів зовнішнього середовища, які певною мірою були загальними для сестер. Цей аналіз підтвердив, що передчасні пологи – фактор ризику ІХС.