Найпоширеніша шкідлива звичка – зловживання сіллю, надмірна кількість якої стає причиною підвищеного кров'яного тиску, а для нирок це справжній удар, передає Мed2.

Читайте також: Як знизити рівень глюкози у крові за допомогою їжі

Негативно на здоров'я нирок впливає надмірне споживання м'яса. Тваринний білок збільшує кислотність крові, при якій підвищується ризик ацидозу – процесу, коли нирки не справляються зі своєчасним виведенням кислоти. М'ясо має становити не більше чверті їжі у тарілці.

Ще одна звичка – недостатнє вживання звичайної води. Зловживання знеболювальними, приймаючи ліки з будь-якого приводу заподіює чималу шкоду ниркам – вони не можуть справитися з повним очищенням від компонентів ліків, які виділяються під час засвоєння.

Якщо ви погано або мало спите – ваші нирки працюють в режимі "з останніх сил". Тож також дуже важливо стежити за сном, це допоможе ниркам справлятися з навантаженням.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.