Дослідження, присвячене впливу світла на стан бадьорості, запропонувало корисні рекомендації щодо облаштування спальні, повідомляє 24 Канал з посиланням Building and Environment.

Також на тему Скільки треба випити алкоголю, щоб пошкодився мозок

Нове дослідження сну

Багато досліджень сну застосовують штучне освітлення, яке легко піддається регулюванню. Однак, як з’ясували науковці з Осакського столичного університету, природне світло має значно більшу цінність і важливість.

У рамках експерименту за участю 19 добровольців (10 чоловіків і 9 жінок), було створено три різні схеми освітлення за допомогою автоматизованих штор:

  • IA: природне освітлення за 20 хвилин до пробудження;
  • IB: природне світло протягом усього періоду світанку до пробудження;
  • CC: повна темрява перед пробудженням.

Після кожного тесту фахівці фіксували показники сонливості, бадьорості та втомлюваності учасників за допомогою електроенцефалографії, електрокардіографії та опитувань.

Як прокидатись бадьорим

Результати показали, що в умовах IA та IB учасники відчували меншу сонливість порівняно з CC. При цьому варіант IA виявився найбільш ефективним для покращення бадьорості, тоді як надмірна кількість світла в IB давала зворотний ефект.

У майбутньому нам потрібно вивчити, як правильно регулювати природне світло, враховуючи його сезонні та добові зміни, щоб створити оптимальне середовище для комфортного пробудження,
– розповів автор дослідження професор Дайсуке Мацуcіта

На основі проведеного дослідження науковці запропонували рекомендації: архітекторам звертати увагу на природне освітлення у спальнях, а усім людям – розглянути можливість встановлення "розумних" штор для якіснішого пробудження.