Сімейний лікар Олександр Степанов розповів про основні симптоми того, що у людини виникла сечокам'яна хвороба, пише Tochka.net.

Читайте також: Лікар назвав основні причини виникнення сечокам’яної хвороби

При розвитку цієї хвороби формується камінь, він може рости та з часом "влітає" у сечовід або може блокувати роботу нирки. Якщо камінь потрапив у сечовід, то він може або гуманно вийти або застрягти у сечовивідних шляхах. У останньому випадку можна говорити про нервову кольку.

Основними симптомами є різкі болі в поперековій ділянці, що виникають з одного боку. Чим нижче застрягнув камінь, тим нижче буде відчуватися біль.

Сильний біль може виникнути у геніталіях. Під час того, як організм намагається "виштовхнути" сечу, неприємні відчуття можуть посилюватися.

У людини можуть бути порушення сечовипускання, можуть виникати "помилкові" позиви. З’являється кров у сечі через розрив вен деяких структур у нирках.

Ниркові кольки супроводжуються здуттям живота, газами, дисбактеріозом, блювотою та запором.

Легке постукування по ділянці нирок може спричинити біль. Це є симптомом Пастернацького, яке свідчить про захворювання нирки.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділіЗдоров'я.

Що таке сечокам’яна хвороба?Це захворювання, пов'язане з утворенням сечових каменів у нирках і сечовивідних шляхах (сечовому міхурі і сечоводі). Така хвороба переважно вражає людей віком від 20 до 50 років.