Однак якщо ви не знаєте, з чого почати, видання Real Simple розповіло про найкорисніші види солі.

Дивіться також Шкодять травленню: 3 соуси, які потрібно викинути з холодильника

Найкорисніші види солі

Варто звернути увагу на те, що в Україні є дефіцит йоду. МОЗ України наголошує на тому, що найефективніший і водночас найвигідніший шлях подолання йододефіциту – це вживати йодовану сіль. Тож на прилавках магазинів радимо обирати саме її.

Але зловживати нею теж не варто. ВООЗ радить дорослим вживати не більше 5 грамів солі на добу.

Тим часом розповідаємо, чим можна замінити звичайну столову сіль. Зауважимо, що ці види також існують йодовані.

  • Морська сіль

Морську сіль отримують, випаровуючи морську воду, тож початково вона не містить йоду (якщо тільки додатково не збагачується ним).

Водночас через те, що вона менш оброблена, у ній багато додаткових мінералів.

Велика морська сіль містить близько 1560 міліграмів натрію на чайну ложку, а також може містити сліди калію, заліза та цинку.

Морська сіль
Морська сіль / Pexels

  • Гімалайська сіль

Ще одна корисна заміна кухонній солі — гімалайська сіль. Оскільки її крупинки великі, загалом її потрібно менше для того, щоб посолити їжу.

Загалом у порівнянні зі звичайною кухонною сіллю у ній більш кальцію, калію, магнію та заліза. Тим часом натрію менше. Вміст натрію в гімалайській рожевій солі становить близько 2200 міліграмів на чайну ложку.

Гімалайська сіль
Гімалайська сіль / Pexels

Видання Real Simple радить і третю, кошерну сіль, оскільки вона добре очищена і не містить жодних домішок, а її крупинки більші, ніж у звичайної солі. Вона містить близько 1240 міліграмів натрію на чайну ложку.

Але її єдиний плюс у тому, що через великий розмір кристалів нею легше приправляти страви. Вона навіть на смак не відрізняється від кухонної.

Також зауважимо, що йодованої кошерної солі не існує. Тож чи споживати її – вирішувати вам.

Чи знали ви, що 82% населення України має дефіцит вітаміну D? А восени цей показник може зрости ще більше. Вітагама D₃ забезпечує дорослий організм необхідною денною нормою, а також позитивно впливає на імунну систему, підтримує функцію кісток і м’язів.

*Перед вживанням дієтичної добавки варто проконсультуватися з лікарем.