Науковці з університетського госпіталю в Лестері провели дослідження, яке опублікували в журналі BMJ Case Reports.

Читайте також Наскільки маски зменшили кількість хворих на коронавірус

Чхання – що це?
Це безумовний рефлекс, механізм якого схожий на кашель. Під час чхання потік повітря з силою виходить через ніс, позбавляючи нас від подразників – пилу, алергенів, крапельок слизу.

Небезпечне чхання

Повітря під чхання виходить через носові пазухи зі швидкістю 120 метрів у секунду. Тим самим, створює тиск на внутрішні стінки понад 100 міліметрів ртутного стовпчика. Якщо ж закрити ніс у момент чхання, весь цей потік повітря розподілить тиск по носогорлу та Євстахієвій трубі. Вона з’єднує носогорло зі середнім вухом.

Саме через підвищений тиск трапляються різні ушкодження:

  • можуть серйозно постраждати кровоносні судини;
  • внутрішнє вухо;
  • барабанна перетинка.

Через створення підвищеного тиску в пазухах носа можуть бути й інші наслідки: наприклад, може заболіти голова. Крім того, всі мікроби, від яких організм намагається позбутися, через стримування чхання залишаються всередині.

У Великобританії лікарі зафіксували навіть випадок розриву стінки стравоходу у чоловіка, який збирався чхнути, але спробував стриматися, для чого затиснув ніс рукою.


Чхати потрібно або в хустинку, або в згин ліктя / Фото pexels

Як правильно чхати

Про те, як саме потрібно чхати, розповіла Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбук.

  • За правилами етикету, під час чхання рот і ніс мають прикриватись носовою хустинкою або паперовою серветкою, яку одразу ж варто викинути.
  • Не можна прикриватись долонею чи кулаком. Адже ви ризикуєте заразити інших через поверхні, до яких торкнетеся.
  • Найкращий варіант буде чхати у внутрішню сторону ліктя. Такі дії мінімізують ризик зараження інших людей навіть, якщо немає хірургічної маски чи серветки з собою.