Про це повідомляють у The Daily Mail.

Незважаючи на велику популярність таких напоїв, науковці рекомендують від них відмовитись, якщо ви не хочете пошкодити свої зуби.

Читайте також: Як вживання вина впливає на зуби та ясна: висновок вчених

Кислі напої сьогодні на піку моди. Багато людей п'ють їх, щоб втамувати спрагу, а хтось упевнений, що чашка імбирного, ягідного або лимонного чаю з ранку натщесерце допомагає зміцнювати імунітет. На жаль, ми змушені їх розчарувати,
зазначив провідний автор дослідження доктор Саоірс О'Тул.

Щоб визначити, які ж напої можуть зруйнувати зубну емаль, вчені вивчили результати недавнього дослідження, проведеного в лікарні Гая в Лондоні, де порівнювалось харчування 300 осіб з сильно пошкодженими зубами і з трьома сотнями людей, які не скаржилися на подібні проблеми.

Як виявилося, натуральні фруктові кислоти, вступаючи в контакт з емаллю, починають її руйнувати, причому це відбувається ще швидше при нагріванні. А все через тепло, яке збільшує швидкість хімічної взаємодії лимонної кислоти з фосфатом кальцію, роблячи емаль більш схильною до пошкодження.

Читайте також: 6 речей, які вбивають ваші зуби

Тому, гарячі напої з "кислинкою" завдають набагато більшої шкоди зубам, ніж холодні. Цікаво, що чаї без цукру виявилися так само шкідливі, як і солодкі. Есперти також попередили про шкоду для емалі ще таких "модних" продуктів як фруктових смузі і фруктових чіпсів, в яких міститься велика кількість лимонної кислоти.