Про шкоду солодощів говорять усі, однак мало хто знає, що псують наші зуби не лише цукерки.

Пірсинг

Прокол язика, окрім естетичного вигляду, може нанести шкоду вашим зубам. Постійне тертя металевої іграшки об ясна може викликати подразнення слизової та в майбутньому можна навіть втратити зуб. До того ж, носіння пірсингу підвищує ризик розвитку інфекції в порожнині рота. Також можна випадково прикусити сережку та пошкодити зуб.

Скреготіння

Ця шкідлива звичка в буквальному значенні руйнує ваші зуби. Вона настільки глибоко засідає у нашому мозку, що ви підсвідомо можете робити це навіть у сні.

Ця проблема настільки масова, що аби подолати цю звичку, винайшли спеціальну капу, яку одягають перед сном.

Читайте також: Як довго можна зберігати косметику

Льодяники від кашлю

Так, вони добре лікують горло, але шкодять зубам. У цих льодяниках дуже багато цукру, який руйнує зубну емаль. Стоматологи радять після таких льодяників полоскати рота, аби вберегтись від негативних наслідків.

Газована вода

Зазвичай у таких напоях дуже багато цукру, який сильно руйнує зуби. Вуглекислий газ, який і утворює освіжаючі бульбашки у напоях, у великих дозах також погано позначається на зубах.

Стоматологи радять не захоплюватись такими напоями або вживати їх через трубочку.

Переїдання

Не тільки для ваги і шлунку, але і для зубів переїдати – це шкідливо. Справа в тому, що часто вживаючи їжу, ви не чистите зуби після кожного прийому. Тож частинки продуктів залишаються в роті та повільно руйнують емаль.

Вино

Кислота, яка міститься у вині, дуже згубно впливає на зуби. Вона здатна, в прямому значенні, роз'їдати зубну емаль та робить зуби жовтішими. Щоб уникнути таких наслідків варто використовувати зубну пасту із м'яким відбілюючим ефектом та споживати менше вина.