Дослідження опубліковано в авторитетному науковому журналі The Lancet. Основним показником у дослідженні є роки життя з урахуванням непрацездатності (Disability-Adjusted Life Year, DALY). Тобто не середня тривалість життя, а загальний тягар хвороб у кількості років, втрачених через поганий стан здоров'я, інвалідності чи передчасної смерті.
Читайте також Чого чекати від сезону грипу в Україні
Результати аналізу
За підрахунками, показник здорового життя в Україні у 2019 році становить 61,7 року. У списку найближчою європейською країною до України є Росія із показником 63,7 року.
Найвищий показник серед європейських країн — у Словенії (70,1), Албанії (68,7) та Чехії (68,5), а загалом у світі найдовша тривалість здорового життя — у Сінгапурі – 73,9.
Середня тривалість життя в Україні становить 72 роки, що більше за показник здорово життя (DALY) на 10 років.
Актуально Скільки українців померли від COVID-19, туберкульозу, грипу та раку за перші 6 місяців пандемії
Дослідження у The Lancet охоплює загалом 204 країни світу. Автори відзначили, що за останнє десятиліття у світі продовжує зменшуватися народжуваність і збільшуватися смертність.
Середня тривалість життя українців
Інший часто вживаний показник якості життя – це Індекс людського розвитку (ІРЛ), який щороку складає Світовий банк.
За останніми даними ІРЛ Україна перебуває нижче середнього рівня Європи та Центральної Азії, хоча показник і вищий у порівнянні з іншими країнами з подібним економічним розвитком.
Загалом за останні 10 років ІЛР України не покращився. Цей показник також враховує середню тривалість життя.
Смертність України за січень – червень 2020 / Інфографіка 24 каналу