Експериментальну терапію вже успішно протестували на мишах. Робота опублікована на сайті Гельсінського університету.

Читайте також: Безглютенова дієта для схуднення: користь і шкода

Люди з целіакію хворіють на кишкові розлади через те, що ворсинки слизової оболонки кишківника руйнуються і процес всмоктування поживних речовин порушується. Лікування проти целіакії поки немає і єдиним способом підтримки здоров'я залишається безглютенова дієта.

Але тепер група дослідників з Фінляндії з'ясували, що наночастинки з гліадином можуть дозволити людям з целіакію харчуватися звичайною їжею.

Гліадин це розчинена в спирті фракція глютену.


Люди, які не переносять глютен, змушені виключити з раціону злаки/Фото:Unsplash

До теми: 9 безпечних продуктів, які не містять глютену

Відомо, що втрата толерантності до гліадину викликана порушенням регуляції гліадин-специфічних Т-лімфоцитів імунної системи. Саме ці порушення призводять до того, що слизова оболонка кишківника руйнується. Вчені вирішили з'ясувати, чи можуть наночастинки з гліадином перепрограмувати роботу імунних клітин.

Що пропонують вчені

Ін'єкції гліадину знижували у мишей запалення і пошкодження тканин, а також позитивно впливали на гени, пов'язані з імунною толерантністю.

Результати доводять, що терапія має імуномодулюючі властивості та може змусити Т-лімфоцити знову переносити глютен,
– зазначили автори дослідження.

Потенційно це означає, що лікування целіакії можливе.

Целіакія може бути вродженою чи набутою. Менше половини випадків обумовлені генетично, інші причини розвитку хвороби поки невідомі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.