Такий засіб захисту створили в Інститут молекулярної медицини в Лісабоні, пише Naked Science.

Також на тему: Масштабні випробування: вакцину проти коронавірусу протестують 30 тисяч добровольців

Ідея належить кільком компаніям: виробнику текстилю Adalberto, роздрібним мережам MO і Sonae Fashion і технологічного центру CITEVE, а також двом університетам Інституту молекулярної медицини і Державному університету Міньо.

Маска отримала назву MOxATech і вже пройшла сертифікацію французького державного агентства Générale des Entreprises. Її планують продавати в країнах Євросоюзу.

Як працює маска

Під час експериментів тканину занурювали в розчин, що містить деяку кількість патогену, а після контакту з матеріалом вимірювали його життєздатність.

Дослідники спостерігали зниження вірусної активності на 99% через годину після контакту з тканиною: з'єднання ефективно нейтралізувало майже всі бактерії і грибки, що потрапили на маску.

Автори технології розповіли про деякі особливості маски в презентації. За їхніми словами, щоб зберігати її, не потрібно дотримуватися спеціальні умови: тести показали, що освітлення, температура і вологість повітря не впливають на ефективність. Крім того, з плином часу захисні властивості не втрачаються і склад маски не переноситься на шкіру або одяг в процесі носіння.