Про це розповів глава МОЗ Максим Степанов на брифінгу 30 вересня, пише 24 канал. Міністерство охорони здоров'я розраховує на 270 тисяч пологів на рік.

Читайте також В Україні повернули "пакунок малюка": батьки зможуть його отримати за бажанням

МОЗ пропонує з 2021 року встановити тарифи на надання медичної допомоги при пологах від 35 972 до 194 489 грн в залежності від складності випадку.

В нас одним з пріоритетів є надання медичної допомоги в повному обсязі при пологах 100% наших громадян, які народжують. По-перше, ми збільшуємо саму ставку фінансування при пологах. По-друге, з наступного року в нас будуть введені додаткові коефіцієнти: в нас є звичайні пологи, а є пологи з ускладненнями,
– сказав Степанов.

Також міністр зазначив, що важливим є надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

"Це коли дитинка народжується з малою вагою і потрібно її рятувати, потрібно, щоб їй було надано в повному обсязі цю медичну допомогу. Щобільше, там достатньо дороговартісні ліки, які потребує ця дитина. І ми це теж прорахували", – додав він.

Що було раніше?

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні запрацювала Програма медичних гарантій, яка охопила оплату державою пологів. Тобто пологи в Україні стали безкоштовними і на кожну породіллю виділяли 8,5 тисяч гривень.

Максим Степанов часто критикував цю суму під час брифінгів. Водночас ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун наголошувала, що тариф на пологи передбачав оплату за будь-який випадок пологів: фізіологічні, ускладнені, включно з передчасними пологами та кесаревим розтином.