Зверніть увагу на недоліки та проблеми шкіри, які можуть виникнути через вашу недбалість за шкірою.

Читайте також: 2 шкідливі звички, які можуть вам додавати декілька зайвих років

Ви ушкоджуєте клітини шкіри

Саме вночі ваша шкіра відновлюється, а клітини активно регенерують. декоративна косметика часто перешкоджає цьому, закупорюючи в шкірі вільні радикали і шкідливі речовини, які потрапили на неї протягом дня. А вони, в свою чергу, руйнують колаген.

Ви можете заробити акне

Не забувайте, що через пори на поверхню шкіри потрапляє шкірне сало і піт, які підтримують її зволоженою і допомагають видалити мертві клітини та забруднення. Але коли ви наносите макіяж, пори блокуються, а шкірне сало перестає вироблятися.

Читайте також: Три помилки при нанесенні патчів під очі, які можуть нашкодити вашій шкірі

Це і призводить до розширення і запалення шкіри, що може проявитися в акне та висипанні.

Ви прискорюєте процес старіння

Протягом дня на обличчі накопичуються забруднення, які заважають клітинами шкіри виробляти колаген − основний матеріал, що забезпечує пружність шкіри. Без колагену ваша шкіра висихає, втрачає еластичність і на ній з'являються нові зморшки.

Ваша шкіра стає тьмяною, а колір обличчя − нерівним

Якщо ви використовуєте хайлайтер, щоб ваша шкіра сяяла, але забуваєте його змити перед сном, то він дасть зворотний ефект. Шкіра − це найбільший орган нашого організму, який виконує безліч життєво важливих функцій: загоює рани, виділяє піт і регулює теплообмін.

Тому не нехтуйте вечірнім доглядом за обличчям, тому що коли пори забиваються, шкіра не дихає і стає тьмяною і запаленою.

Ви заважаєте шкірі дихати

Вночі пори зазвичай виділяють шкірне сало, що захищає вашу шкіру від впливу навколишнього середовища. Якщо ви не змиєте макіяж, то це сповільніть цей процес і залишить на шкірі бактерії.

Ваша шкіра стане сухою

Навіть якщо вранці ви змиєте макіяж, це не дасть такого позитивного ефекту, як би це ви зробили ввечері перед сном. Знайте, що ваша шкіра відновлюється за ніч, і якщо ви доглядаєте за нею неправильно, всі ці процеси зупиняться, і ваша шкіра почне висихати.

Читайте також: Як позбутися мішків під очима в домашніх умовах: дієві способи

Макіяж дратує слизову оболонку ока

Заснувши з косметикою, ви ризикуєте вранці отримати почервонілі очі з набряки навколо них. Тіні, підводку і туш необхідно обов'язково змивати перед сном, так як на них осідає пил та інші забруднення. Часто опухлі і червоні очі − це ознака інфекції, що потрапила туди разом з косметикою.

Ваші вії можуть зламатися

Так, такий жахливий недолік також може виникнути, якщо ви спите з нафарбованими очима. Засоби макіяжу для очей можуть "в'їстися" у вії і спровокувати їх ламкість. Використання агресивних засобів для зняття макіяжу − теж не кращий вихід. Вибирайте м'які продукти, які дбайливо очищають очі від косметики.

Бактерії на вашій подушці підсилюють негативний ефект

На подушці накопичується дуже багато бактерій, саме тому наволочку рекомендують міняти раз в кілька днів. Несвіже постільна білизна може спровокувати роздратування, навіть якщо ви ретельно вмилися.

Тому якщо ви з макіяжем на обличчі ляжете спати на брудну постіль, то це рівнозначно тому, що ви пройдете по місту босоніж і ляжете спати з брудними ногами.

На ваших губах з'являться тріщини

Сон з губною помадою може привести до сухості. Крім того, на наступний день нанести помаду буде проблематично, тому що вона буде погано виглядати на сухих губах.