Дослідження опубліковали в журналі Epidemiology & Community Health, передає TIME.

Науковці використали велику базу медико-санітарних даних більш ніж 11 тисяч данців, за якими стежили з 1976 по 2003 роки. Вони вивчали їхні звички щодо харчування, куріння та вживання алкоголю. Люди також погодились пройди ряд медичних екзаменів, які вимірювали ознаки хвороби серця і старіння.

Читайте також: Як кинути курити: 6 нестандартних способів

Дослідження показало, що надмірне споживання алкоголю – більш ніж 28 напоїв на тиждень для жінок на 33% збільшує ймовірність сірих кілець навколо рогівки у порівнянні з жінками, які пили менш ніж 7 напоїв на тиждень.

У чоловіків ситуація майже така сама, – ризик зморшок на мочках вух збільшується на 26%-36% серед чоловіків, які вживають багато алкоголю порівняно з тими, які п'ють нечасто.

Затяті курці також більше ризикують завчасно отримати сірі кола на рогівці ока порівняно з некурцями. Єдиним індикатором старіння, який вчені ще не встигли цілком поєднати з алкоголем чи курінням, це передчасне облисіння у чоловіків.

"Цікаво, що ми можемо бачити ознаки старіння очей дуже швидко, тоді як для виявлення високого артеріального тиску чи рівню холестерину потрібно зробити попередні дослідження", – зазначила директорка з досліджень Національного інституту громадського здоров'я Університету Південної Данії Дженні Толстрап.