Незбалансована дієта

При одноманітному раціоні ви неодмінно зіткнетеся з різноманітними дефіцитами, які можуть проявлятись безліччю симптомів: від м'язової слабкості, судом, стомлюваності, запорів, лущення шкіри, ламкості нігтів, випадання волосся та приватних застудних захворювань до важких станів, навіть.

Також на тему: Які ліки покращують апетит: перелік

Якщо раціон виражено обмежений: наприклад, людина їсть тільки сосиски з макаронами або пюре, а з овочів віддає перевагу виключно томатам або огіркам або зовсім не їсть овочі та фрукти – це зазвичай говорить про відсутність звички харчуватися раціонально.

Правильне харчування

Харчування здорової людини все-таки має бути збалансованим:

  • половину раціону повинні становити овочі, фрукти та ягоди;
  • чверть – рослинні та тваринні білки: м'ясо та птиця, риба та морепродукти, кисло-молочні продукти, бобові, насіння та горіхи;
  • чверть – "довгі" вуглеводи: крупи, цільнозерновий хліб, хліб з висівками, цільнозлакові макаронні вироби.

Збалансоване харчування включає не менше тридцяти, а краще навіть п'ятдесяти різних цільних продуктів на тиждень. Цільні продукти – необроблена і нерафінована (або мінімально оброблена/рафінована) їжа, наприклад, цілісні зерна, коренеплоди, горіхи, овочі або фрукти.

До речі, червоне яблуко та зелене яблуко вважається за два різні види. А ось ковбаса і сосиски зовсім не належать до цілісних продуктів, це продукти високого ступеня обробки їх не можна їсти щодня.