При відсутності апетиту Страждають усі органи та системи, починаючи з втрати м'язової маси і закінчуючи проблемами із серцем. Люди можуть втратити апетит через цукровий діабет, онкологічні захворювання, депресії. Тому існують препарати, здатні пробудити бажання їсти.

Також на тему: Які ліки знижуть апетит

Які ліки покращують апетит

Мегестрол – це штучна версія прогестерону. Він збільшує апетит шляхом стимуляції секреції гормону в гіпофізі, який відповідає за апетит. Але вчені остаточно не впевнені, як саме це працює. Мегестрол призначають людям з анорексією, раком, ВІЛ та СНІДом.

Оксандролон – це стероїдний препарат, який допомагає людям набрати вагу після операції чи травми. Він активує рецептори, які відповідають за синтез білка. Це збільшує апетит, а водночас – м'язову масу та мінеральну щільність кісткової тканини. Серед побічних ефектів акне, надмірний ріст волосся та порушення менструального циклу.

Дронабінол – це синтетичний (тобто штучний) каннабіноїд. Він впливає на центри контролю блювоти та апетиту в головному мозку, пригнічуючи блювоту та збільшуючи апетит. Його призначають хворим на ВІЛ та СНІД. До побічних ефектів належать: сплутаність свідомості, запаморочення та галюцинації.

Ці три препарати – єдині схвалені ліки для збільшення апетиту. Однак є інші ліки, які стимулюють апетит – але це відбувається як побічний ефект, наприклад антидепресантів (миртазапін).