Лікарі всього світу активно шукають ефективні методи боротьби із запаленнями шкіри, що викликає акне, особливо серед підлітків. Проблема акне має як генетичні, і зовнішні причини, включаючи гігієну, харчування, екологічну ситуацію, професійну діяльність, кліматичні умови та ще.
Також на тему Чому виникає розацеа та як її вилікувати
Раніше дослідження показало, що дієта, багата на ультраперероблені продукти, рафіновані цукри, насичені жири, а також надмірне споживання молочних продуктів може сприяти посиленому виробленню шкірного сала і закорковуванні волосяних фолікулів, створюючи сприятливі умови для розмноження бактерій Cutibacterium Acnes, які викликають запалення.
Нове дослідження акне
Фахівці з клініки при Університеті Людвіга-Максіміліана в Німеччині та Медичній школі Міллера в Майамі (США) вирішили вивчити, чи можна вилікувати акне, змінивши раціон та додавши антизапальні компоненти.
В експерименті взяли участь 60 людей з акне, які не приймали ліки проти цього захворювання, їхній вік починався від 12 років. Аналізи крові показали, що більшість учасників спостерігався значний дефіцит омега-3.
Піддослідним запропонували дотримуватись середземноморської дієти протягом 16 тижнів. Цей раціон, поширений в Італії, Іспанії та інших країнах Середземномор'я, включає безліч рослинних продуктів і помірне споживання червоного м'яса і молочних виробів, з оливковою олією і морепродуктами як основні джерела жирів.
Учасникам також рекомендували обмежити споживання нездорової їжі, готувати вдома, використовуючи сезонні продукти, та скоротити вживання напівфабрикатів, молока та червоного м'яса. Додатково їм призначили приймання омега-3, отриманих з водоростей, відомих своїми протизапальними властивостями.
Дієта та омега-3 допомогли побороти акне
Учасники експерименту щотижня заповнювали анкети, а лікарі оцінювали стан їхньої шкіри та проводили аналізи крові для вимірювання рівня омега-3. На початку дослідження у більшості рівень омега-3 був нижчим від п'яти відсотків, що вказувало на дефіцит. Після завершення показник збільшився до 8,3 відсотка, що є чудовим показником.
Вже за чотири тижні 42 учасники повідомили про покращення стану шкіри. До кінця експерименту у більшості спостерігалося зниження рівня запалень та висипань.
Найбільш помітні покращення були у тих, у кого акне виявлялося у вигляді комедонів (чорні та білі крапки) в порівнянні з тими, у кого були папули (запальні висипання). Четверо учасників, навпаки, помітили погіршення стану, що, можливо, пов'язане з недотриманням дієти чи неправильним дозуванням омега-3.
Дослідники планують продовжити вивчення впливу рівня омега-3, дієти та інших факторів на акне, щоб покращити життя пацієнтів.