Вчені не знають, чому виникає розацеа. Хвороба може бути пов'язана зі спадковістю та екологічними факторами, але точно не виникає через погану гігієну та не заразна.
Також на тему Що таке дерматоскопія та коли її призначають
Симптоми розацеа
Перші ознаки розацеа – почервоніння на носі, щоках, лобі та підборідді. Спочатку з'являється і зникає, а коли хвороба розвивається, зберігається назавжди. Також при розацеа виникають печіння та поколювання, коли людина вмивається або наносить на шкіру косметичні засоби.
Інші симптоми розацеа:
- суха шкіра;
- подразненні червоні очі;
- опухлі повіки.
Згодом може розвинутись ринофіма, захворювання, при якому збільшуються сальні залози носа та потовщується шкіра. Це ускладнення найчастіше зустрічається у чоловіків.
Як лікують розацеа
Щоб контролювати симптоми хвороби, потрібно уникати факторів, які провокують хворобу. Ось що може спричинити загострення:
- Гарячі напої та гостра їжа.
- Алкоголь.
- Сонячне світло.
- Вітер.
- Холодна чи спекотна погода.
- Стрес.
- Фізичне навантаження.
- Ліки, які розширюють кровоносні судини, зокрема деякі препарати для контролю артеріального тиску.
- Косметика.
Дерматолог серед іншого може порекомендувати креми та гелі, які зменшують почервоніння, також може порадити лазерну терапію чи лікування імпульсним світлом. За помірної та тяжкої форми розацеа з прищами лікар призначає антибіотики у формі таблеток.
Щоб перебіг хвороби був легшим, також потрібно щодня наносити сонцезахисний крем з SPF не менш як 30. Краще, щоб він мав широкий спектр дії, який блокує ультрафіолетові промені А і Б. Його потрібно використовувати після будь-яких місцевих ліків і також перед нанесенням будь-якої косметики.
Варто й додатково захищати шкіру, наприклад, носити крислатий капелюх і уникати полуденного сонця. А в холодну погоду – захищати обличчя від вітру, носити шарф. Не слід терти обличчя, не треба торкатися його надто часто. Задля догляду краще використовувати ніжні засоби для чутливої шкіри та уникати продуктів, які містять спирт.