Поки такий інсулін випробували на тваринах, але вчені сподіваються приступити до випробувань на людях. Про це пише Stanford News.
Читайте також Пластир для діабетиків успішно пройшов тестування
Більшість наявних у продажу лікарських препаратів з інсуліном містять суміш трьох форм: мономерів, димарів і гексамерів. Найшвидше діють мономери, але в розчині вони швидко спливають на поверхні і стають неактивними. Більш стабільна форма, гексамер, складається з шести молекул, що пов'язані з атомами цинку. Перш ніж почати діяти в організмі, вони розділяються на два мономери, а це вимагає часу.
Відкриття нової формули інсуліну
Вчені зі Стенфордського університету знайшли спосіб стабілізувати мономірний інсулін, щоб він міг довго зберігатися у звичайних бульбашках. Вони вивчили сотні різних полімерних добавок і, врешті-решт, зупинили свій вибір на тій, яка дає потрібний ефект.
Випробування показали, що нова формула залишається стабільною впродовж доби, тоді як наявні в продажу форми інсуліну втрачають свої терапевтичні властивості менш ніж через 10 годин.
До теми Діабет призводить до серцевої недостатності
Швидка реакція організму
Під час випробувань, зокрема після введення препарату свиням з діабетом, вчені відзначили неймовірно швидку реакцію організму – інсулін досяг пікової активності за п'ять хвилин.
Для порівняння: найшвидший інсулін з доступних в аптеках починає діяти не раніше, ніж через 15 хвилин, а максимальної інтенсивності досягає пізніше.
Дослідники припустили, що в організмі людини новий інсулін буде працювати приблизно в чотири рази швидше аналогів.
Крім швидкої дії дослідники відзначили, що їх розробка за характером впливу більше схожа на природний ріст і спад рівня інсуліну у здорової людини. Тепер вони очікують дозволу FDA на клінічні випробування препарату.