Група вчених із США успішно протестувала розумний пластир для доставлення інсуліну в організм на моделях великих тварин – свинях. Пластир призначений для використання впродовж доби та не потребує контролю пацієнта. Робота опублікована на сайті Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Читайте також: Доведено: діабет призводить до серцевої недостатності

Як діє пластир

Пластир імітує функцію підшлункової залози, що контролює рівень цукру в крові.

Ефективність та безпечність пластиру доведена на мишах у 2015 році, а тепер пластир випробували на свинях, середня вага яких близько 25 кг. Вчені вже подали заявку на схвалення технології для клінічних досліджень на людях.

Розумний пластир містить дози інсуліну, які завантажені в спеціальні мікроголки довжиною менш як 1 мм.

Коли рівень глюкози досягає критичного рівня, пластир безболісно доставляє інсулін в кров. Після того, як рівень цукру повертається до норми, подача інсуліну сповільнюється.

Розробити технологію розумної доставки інсуліну в організм людини завжди було мрією. Якщо результати клінічних досліджень підтвердять ефективність у людей, але це стане революцією в лікуванні діабету,
– заявив співавтор дослідження Джон Бьюз.

Пластир замінить щоденні ін'єкції, а також інсулінові помпи, впевнені вчені.


Діабет ІІ типу можна "наїсти", відтак, слідкуйте за кількістю спожитого цукру та якістю харчування/Фото:Unsplash

Що варто знати про діабет

Діабет – хронічне захворювання внаслідок якого, підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну чи організм не може ефективно використовувати інсулін, що продукується.

  • Діабет І типу (або ж інсулінозалежний) – викликаний недостатнім виробленням інсуліну. Причини виникнення невідомі.
  • Діабет ІІ типу (інсулінонезалежний) – виникає через неефективне використання інсуліну організмом. Більшість випадків діабету цього типу пов'язані з надлишком ваги чи недостатньою фізичною активністю.
  • Гестаційний діабет – викликаний підвищенням рівня цукру у крові, яке розвивається у жінок під час вагітності.
Симптоми діабету
  • Спрага
  • Постійне відчуття голоду
  • Втрата ваги
  • Відчуття втоми
  • Погіршення зору
  • Надмірне сечовиділення

Хворі на діабет мають у 2-3 вищий ризик розвитку інфаркту та інсульт за інших. Загальний ризик смерті, як мінімум вдвічі більший за людей того ж віку, які не хворіють на діабет. 6,2% cмертей у світі пов'язано з діабетом. Діабет є основною причиною ниркової недостатності.

Людям із цукровим діабетом І типу потрібна щоденна інсулінотерапія, регулярний контроль глюкози у крові та здорова дієта і здоровий спосіб життя, аби уникнути багатьох ускладнень, які зумовлює діабет.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.