Серцева недостатність може бути наслідком гіпертонії, ішемічної хвороби серця чи іншого супутнього стану серцево-судинної системи. Результати вчених з клініки Мейо (США) доводять, що цукровий діабет є однією з причин цих станів.

Читайте також: Який фактор збільшує ризик діабету у сім разів

Пацієнти з діабетом мають підвищені шанси на розвиток серцевого нападу навіть без структурної аномалії серця. Експеримент тривав 10 років, у ньому брали участь 116 пацієнтів з цукровим діабетом, а також 232 здорових добровольців.

За 10 років майже у кожного п'ятого пацієнта з діабетом розвивалася серцева недостатність незалежно від інших причин. У здорових учасників серцеву недостатність діагностували тільки у 12%.


Цукровий діабет є фактором розвитку серцевих захворювань/Фото:Unsplash

Коли вчені проаналізували смертність, розвиток серцевого нападу або інсульту у двох групах, то статистичної значущості між групами не спостерігалося.

Цукровий діабет є незалежним чинником ризику розвитку серцевої недостатності. Наша робота повинна стати основою для нових досліджень, аби допомогти пацієнтам з діабетом швидше діагностувати захворювання і стежити за його розвитком,
– зазначив співавтор дослідження Хорнг Чен.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.