Такий несподіваний ефект виявили британські вчені, вони проаналізували історії хвороби понад 100 тисяч людей з діабетом 2 типу та виявили, що попри те, що у цих людей ризик розвитку хвороби Паркінсона був вище, ніж зазвичай, звичні ліки проти діабету знижували цей ризик.

Читайте також Вперше змогли вилікувати діабет 1 типу

У тих, хто приймав два конкретних типи діабетичних препаратів – агоністи рецепторів GLP-1 і інгібітори DPP4, – виявляли хворобу Паркінсона в більш пізньому віці, ніж у тих, хто приймав інші методи лікування. У разі агоністів рецептора GLP-1 ймовірність впала на 60 відсотків.

Це доводить, що існує зв'язок між діабетом 2 типу і хворобою Паркінсона, хоча залишається очевидним, що у більшості людей з діабетом хвороба Паркінсона не розвиватиметься,
– повідомив нейробіолог Том Фолтін з Університетського коледжу Лондона у Великобританії.

Особливо вчені зацікавились потенціалом лікарського препарату екзенатид, який є агоністом рецептора GLP-1: невеликі дослідження вже показали, що екзенатид може обмежувати деякі дегенеративні ефекти хвороби Паркінсона.

Для лікарів може бути корисно зважати на інші фактори ризику хвороби Паркінсона при призначенні ліків проти діабету 2 типу, але для підтвердження клінічних наслідків будуть потрібні подальші дослідження.

Агоністи рецептора GLP-1 призначені для зв’язування і активації рецепторних білків, які стимулюють секрецію інсуліну, що знижує рівень глюкози в крові.

Дослідження на тваринах свідчать, що це також може бути пов'язано із певним захистом нейронів від пошкоджень.