Працю американських вчених опублікував журнал Science Advances, пише Ars Technica. Дослідження пояснює походження вірусу SARS-CoV-2.

Читайте також: Як виник коронавірус: версії вчених

Що таке рекомбінація

Рекомбінація – природний генетичний процес в клітинах. Дві молекули ДНК, що володіють схожістю, можуть обмінюватися частинами. В результаті виникає гібрид. А якщо в клітку встигли проникнути більше ніж один вид вірусу, вони можуть рекомбінувати.

З чого складається коронавірус нового типу

Геном коронавірусу складається з однієї довгої молекули РНК, але і вона здатна до рекомбінації. Фермент, який копіює геном РНК, може давати збій і створювати часткову копію однієї молекули з елементами іншої, до якої приєднався. При цьому друга молекула не обов'язково буде ідентичною, вона просто повинна бути досить схожою. В результаті цей процес дозволяє рекомбінувати відносно далекі з точки зору еволюції віруси.

Рекомбінація вірусу кажанів та інших тварин

Вчені зібрали колекцію з 43 різних видів коронавірусу, взятих у різних видів тварин і людини. Базовий аналіз геному підтвердив, що SARS-CoV-2 найближче до вірусів кажанів. Але різні ділянки РНК вірусу подібні до вірусів цих тварин. Що цілком відповідає результату дії рекомбінації.

Також вчені виявили один виняток: білки-корони на поверхні вірусу ідентичні версії вірусу панголінів. До такого ж висновку прийшли і інші дослідники.

Важливо! Тобто, SARS-CoV-2 має серед предків і кілька вірусів кажанів, і вірус панголінів.

Інше важливе відкриття вчених

Вчені зробили ще одне важливе відкриття – вони знайшли зону, зміна якої призводить до порушення важливих функцій вірусу.

Виявилось, Їх кілька, але найбільш чутлива розташована у білках корони, які дісталися вірусу від панголінів. Якщо впливати на неї препаратом, можна позбавити SARS-CoV-2 можливості заражати людські клітини.