Раніше вчені припускали, що маски потрібно носити тільки хворим, оскільки в цьому випадку вони не заразять оточення. А оскільки захворювання часто протікає без симптомів, то використовувати маски потрібно взагалі всім, пише Daily Mail.

Також на тему: Майже 80% хворих на COVID-19 не мають симптомів

І ось тепер наукове дослідження вчених з Каліфорнійського університету показує, що носіння медичних масок корисно не тільки зараженим, а й здоровим людям.

Як захищає маска

Якщо у вас на обличчі маска, ймовірність проникнення дрібних крапель з вірусом в організм значно зменшується. Якщо ж ви ще й дотримуєтеся правил соціального дистанціювання, тобто перебуваєте на відстані не менше півтора метра від інших людей, то ризик зараження взагалі скорочується на 90%.

Як потрапляє вірус в організм

Існують два основні методи поширення коронавірусу. Перший – повітряно-крапельний, другий – шляхом аерозольних часток. При повітряно-крапельному методі люди заражаються від інфікованих, які кашляють і чхають.

У повітря виділяються краплі розміром в одну третину товщини людської волосини. А ось аерозольні частинки виділяються в атмосферу при диханні й розмові, і по діаметру це одна сота людської волосини, тому побачити їх можна. Це більш небезпечний спосіб зараження, але від нього можна захиститися, якщо уникати великих скупчень людей, носити медичні маски і ретельно мити руки.