Це показала робота Центру дослідження діабету та обміну речовин Сичуаньського університету в Китаї та медичного центру Cedars Sinai в Лос-Анджелесі. Крім того, хлорофілін значно знижує смертність, пов’язану з ЗЗК, втратою ваги, діареєю та прихованою кров’ю в калі, пошкодженням кишкового епітелію та інфільтрацією запальних клітин.

Також на тему: Знайшли спосіб діагностувати діабет до появи симптомів

Споживання овочів зеленого кольору або добавок зеленого пігменту, таких як хлорофілін, може допомогти людям із запальними захворюваннями кишечника,
– сказав співавтор дослідження Сяофен Чжен.

Проблема лікування запальних захворювань кишечника

Хронічні шлунково-кишкові розлади, такі як ЗЗК, вражають десятки мільйонів людей, що живуть у світі. ЗЗК створює глобальний тягар для здоров’я через зростання вартості лікування цього захворювання. Хоча точна причина ЗЗК до кінця не вивчена, деякі сприяючі фактори включають стрес і навколишнє середовище, спосіб життя та вибір дієти, наприклад, споживання великої кількості м’яса або риби.

Хронічне запалення, аномалія аутофагії — процес очищення організмом пошкоджених клітин, щоб звільнити місце для нових, здоровіших клітин – і лізосомальний стрес (аномалія в органеллі, що призводить до запалення) також пов’язані із захворюванням.

Сучасні методи лікування ЗЗК включають ліки, що пригнічують імунну систему (імунодепресанти), і хірургічне втручання. Однак тривале застосування імуносупресивної терапії може призвести до серйозних побічних ефектів.

Зелені овочі зможуть покращити здоров'я кишечника

У цьому дослідженні дослідники виявили, що пероральний прийом добавки хлорофіліну – сполуки, отриманої із зеленого пігменту, який міститься в рослинах – зменшує коліт і аномалії епітелію кишечника мишей. Крім того, споживання зелених овочів і хлорофіліну може бути корисним для відновлення кишечника, частково через зменшення запалення та аутолізосомального потоку (процес, який використовує лізосоми для розкладання та видалення токсичних молекул і органел).

Дослідники вважають, що ці висновки можуть бути шляхом до спрощення лікування ЗЗК.