Проблема діагностики діабету
Цукровий діабет – важке порушенням обміну речовин, на нього хворіють сотні тисяч людей в Україні і з кожним роком ця цифра зростає. Малорухливий спосіб життя і надмірне харчування пошкоджують бета-клітини підшлункової залози, це сприяє виникненню діабету.
Також на тему: Діабетична стопа: що це та як її лікувати
Якщо його виявити на ранній стадії переддіабету, прогресуванню захворювання можна зупинити шляхом зміни способу життя. Але, на жаль, у третини пацієнтів на момент встановлення діагнозу вже є серцево-судинні, ниркові чи нейрональні ускладнення, що впливає на тривалість їхнього життя. Так відбувається через відсутність дієвих способів діагностики на ранніх стадіях переддіабету.
Новий спосіб діагностики діабету до появи симптомів
Виявлення переходу від переддіабету до діабету є складним, оскільки уражені клітини, розкидані в дуже малих кількостях у печінці та підшлунковій залозі. Тому ми обрали альтернативну стратегію: знайти молекулу, рівень якої в крові був би пов’язаний із функціональною масою цих бета-клітин, щоб опосередковано виявити їх зміни на стадії переддіабету,
– розповів професор П'єр Мехлер.
Команда з Женевського університету (UNIGE) у співпраці з декількома іншими вченими, включаючи команди з HUG, виявила, що низький рівень цукру та 1,5-ангідроглюцитолу в крові є ознакою втрати функціональних бета-клітин. Це легко визначити за допомогою аналізу крові і її можна використовувати для виявлення розвитку діабету у людей групи ризику, до того, як ситуація стане незворотною.