Такі результати оголосили дослідники Університетського коледжу Лондона й Республіканського університету в Уругваї. Вони встановили, що це пов'язано зі збільшенням загального об’єму мозку.

Дивіться також Раціон, який моментально погіршує роботу мозку

Деталі дослідження

Учені проаналізували дані дослідження британського біобанку, який попередньо зібрав генетичну інформацію й інформацію про спосіб життя й стан здоров'я 500 тисяч людей у віці від 40 до 69 років.

У ході свого аналізу команда використовувала дані понад 35 учасників біобанку, щоб з'ясувати, чи пов'язана комбінація генетичних варіантів, які раніше стосувалися денного сну, з об'ємом мозку, когнітивними здібностями й іншими аспектами здоров'я мозку людини.

Який зв'язок виявили вчені

У середньому різниця в загальному об'ємі мозку між тими, хто звик дрімати, і тими, хто не робить цього, була еквівалентна 2,5 – 6,5 рокам старіння.

Ми виявили зв'язок між звичним денним сном і більшим загальним об'ємом мозку, що може свідчити про те, що регулярний сон забезпечує певний захист від нейродегенерації,
– повідомили дослідники.

Колеги учених підтримали наукові результати, але попередили, що воно має певні обмеження. Зокрема, самозвіти учасників британського біобанку про їхній сон можуть бути не зовсім точними. А також варто зважати, що воно базується лише на даних білих британців.

Однак кажуть, що дослідження важливе: доповнює дані, які вказують на те, що сон важливий для здоров'я мозку.