Ромі Лондр, клінічна дієтологиня Mayo Clinic розповіла, що відомо про дію цієї дієти. За її словами існує три найпопулярніші підходи до періодичного голодування.

Також на тему: Дієта при подагрі: що їсти, щоб покращити стан

Види інтервального голодування

Почергове голодування. Дотримуйтеся нормальної, здорової дієти один день, а потім повністю відмовтесь від їже або з’їжте один раз невелику страву наступного дня. Зазвичай така порція містить менше 500 калорій.
5 – 2 голодування. Дотримуйтеся нормальної дієти п’ять днів на тиждень і постіть два дні на тиждень.
Щоденне голодування з обмеженим часом. Харчуйтесь нормально, але лише протягом восьмигодинного вікна щодня.

Переваги інтервального голодування

Нещодавні дослідження показали, що використання інтервального голодування для схуднення може мати деякі переваги в короткостроковій перспективі. Воно може викликати кетоз – процес, який відбувається, коли організму не вистачає глюкози для отримання енергії, тому замість цього він розщеплює накопичений жир.

Це в поєднанні з меншою кількістю спожитих калорій може призвести до втрати ваги. Дослідження показують, що голодування через день приблизно таке ж ефективне, як і типова низькокалорійна дієта для схуднення.

Голодування також впливає на метаболічні процеси в організмі, які можуть зменшувати запалення, а також покращувати регуляцію цукру в крові та реакцію на фізичний стрес. Деякі дослідження показують, що це може покращити стан при артриті, астмі та розсіяному склерозі.

Але було проведено небагато довготривалих досліджень щодо інтервального голодування, щоб з’ясувати, як воно впливає на людей з часом. Як наслідок, довгострокові переваги чи ризики для здоров’я невідомі,
– розповіла дієтологиня.

Недоліки інтервального голодування

Інтервальне голодування може мати неприємні побічні ефекти, такі як втома, безсоння, дратівливість, зниження концентрації уваги, нудота, закреп і головні болі. Більшість побічних ефектів зникають протягом місяця після завершення дієти.

Періодичне голодування безпечне для багатьох людей, але не для всіх. Пропускати прийоми їжі не рекомендується людям молодше 18 років, тим, у кого в анамнезі були розлади харчування, та вагітним. Якщо у вас діабет або інші медичні проблеми, важливо поговорити зі своїм лікарем, перш ніж розпочинати будь-який режим голодування.

Також зауважте, що ключ до досягнення втрати ваги за допомогою періодичного голодування — це не переїдати під час вікон прийому їжі. Як і в будь-якому іншому плані схуднення важливо споживати менше калорій, ніж ви витрачаєте.

Крім того скорочення періоду прийому їжі може ускладнити отримання необхідних вітамінів і мінералів, необхідних вашому організму. Під час дієти з періодичним голодуванням важливо їсти поживну їжу, виготовлену з якісних здорових інгредієнтів: фрукти, овочі, цільні зерна, нежирні молочні продукти та нежирний білок.