Дослідники Королівського коледжу Лондона проаналізували симптоми, зібрані зі 1600 пацієнтів з коронавірусом з США та Великобританії, які лікувалися з березня по квітень 2020 року. Дослідження опубліковане у журналі препринтів medRiv, повідомляє MedicalXpress та Daily Mail.

До теми Виявили три чіткі імунні реакції на COVID-19: як вони проявляються

Кожен тип коронавірусу має свою групу симптомів

Діапазон пацієнтів із вираженими симптомами, які потребують підключення до ШВЛ, становить приблизно від 9% до 20%. Натомість серед пацієнтів з легшими симптомами, підтримка дихання потрібна від 2% до 3%.

Також майже половина пацієнтів із найважчими симптомами потрапила до лікарні. Натомість серед людей з легкими симптомами цей показник становить 16%.

Науковці зазначили, що найчастіше найважчі кластери зустрічались у пацієнтів старшого віку або у тих, які мали надлишкову вагу.

Шість типів коронавірусу: як вони проявляються

  1. Головний біль, втрата нюху, біль у м’язах, кашель, біль у горлі, біль у грудях, відсутність лихоманки.
  2. Головний біль, втрата нюху, кашель, біль у горлі, хрипота, лихоманка, втрата апетиту.
  3. Головний біль, втрата нюху, втрата апетиту, діарея, біль у горлі, біль у грудях, відсутність кашлю.
  4. Головний біль, втрата нюху, кашель, лихоманка, хрипота, біль у грудях, втома.
  5. Головний біль, втрата нюху, втрата апетиту, кашель, лихоманка, хрипота, біль у горлі, біль у грудях, втома, сплутаність свідомості, біль у м’язах.
  6. Головний біль, втрата нюху, втрата апетиту, кашель, лихоманка, хрипота, біль у горлі, біль у грудях, втома, сплутаність свідомості, біль у м’язах, задишка, діарея, біль у животі.

Дослідники зазначили, що три останні кластери пов'язані з найважчими станами пацієнтів.

Також вони визначали, що трьома основними симптомами в інфікованих є: безперервний кашель, лихоманка і втрата нюху. Також часто зустрічаються головні болі й діарея.

Щоб мати змогу прогнозувати, яким пацієнтам необхідна буде госпіталізація, опираючись на ці дані вчені розробили додаток COVID Symptom Study.

Додаток оцінює кластер пацієнта, опираючись на дані про його вік, стать, індекс маси тіла та наявність супутніх захворювань.