Про це заявили експерти в області сомнології з Sleep Clinic Services у Великобританії, передає Ukrhealth.

Зайві 5-10 хвилин сну вранці дають мозку команду полежати у ліжку ще трохи і відпочити, у цей момент він починає виділяти гормони, які відправляють організм в стан глибокого сну.

Читайте також: Як подушка впливає на якість сну: цікаві факти

Таким чином, виникає феномен під назвою інерція сну – неприємне відчуття того, що ви немов не спали багато годин поспіль. Саме початок циклу сну поганий момент для того, щоб знову прокидатися.

В результаті – людина встає з ліжка з відчуттям розбитості, ніби всю ніч вона переверталася і не могла заснути.

Коли ви знову натискаєте на кнопку "дрімота", ваш мозок і тіло заплутуються. Після ранкового пробудження і дзвінка будильника ви раптом наказуєте мозку знову повернутися у стан сну. Коли це відбувається, то буквально тут же заново прокидаєтесь, відбувається неузгодженість дій між мозком і тілом,
– пояснюють експерти.

Тож якщо ви хочете полежати у ліжку на 10 хвилин довше – краще ставте будильник на тих 10 хвилин пізніше звичайного, а не закривайте очі після пробудження.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.