Це питання є дуже важливим, тож необхідно постійно тримати його на пульсі. Про це в ефірі 24 каналу розповів співзасновник Українського центру центру охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Зверніть увагу Як війна вплинула на рівень інсультів в Україні: відповідь МОЗ

Представники кривавих диктаторів досі у ВООЗ

За його словами, у травні ВООЗ відклала на потім рішення про заходи щодо Росії через обстріли лікарень в Україні. Тоді зазначили, що "вживуть заходів, якщо Росія продовжить свої агресивні дії".

Що таке "продовжить агресивні дії" – ніхто не уточнив. Чи мовиться про обстріл однією лікарні, чи десять, чи сто, чи триста – вони не уточнювали. Це було таке рішення "відкладемо на потім, а там воно якось розсмокчеться",
– заявив Павло Ковтонюк.

Він наголошує, що ВООЗ досі не реагує на злочини авторитарних режимів проти людяності. Так, міністри охорони здоров'я Білорусі, Росії та навіть Сирії – представник режиму Башара Асада, який разом з росіянами бомбив сирійські лікарні – досі входять у виконавчий комітет ВООЗ.

Павло Ковтонюк про наслідки руйнування медицини в Україні: дивіться відео

Квола реакція міжнародних організацій на злочини

Не лише Всесвітня організація охорони здоров'я, а й низка інших міжнародних організацій демонструють кволу реакцію на війну в Україні. Експерт вважає, що у світі є системна криза розуміння сучасних війн.

Україна спровокувала більшість з цих організацій на те, аби вони переглянули свої погляди на власні місії та на те, як вони загалом сприймають війни й конфлікти у світі,
– підкреслив Павло Ковтонюк.

Він відзначає, що етика та дизайн цих організацій були закладені в другій половині двадцятого століття, коли світ не бачив таких масштабних війн. Навіть існував консенсус, що Друга світова війна була останньою глобальною війною.

На думку фахівця, проблеми почалися ще з часів чеченських війн, коли міжнародні організації визнавали, що Росія робить щось не так, але закривали на це очі й казали, що це "її внутрішні справи".