Такі результати дослідження російської вакцини від коронавірусу "Супутник V" опублікував британський медичний журнал The Lancet, який є одним із найавторитетніших тематичних видань у світі.
Читайте також Росія до кінця вересня зареєструє вже другу вакцину проти коронавірусу
Два 42-денні дослідження — у кожному брали участь по 38 здорових дорослих людей — не виявили серйозних небажаних явищ серед учасників і підтвердили, що експериментальні вакцини викликають імунну відповідь,
— йдеться у дослідженні.
Водночас у праці наголосили на необхідності ширших, довгострокових досліджень, зокрема порівняння з плацебо, і подальшого спостереження за учасниками експериментальної вакцинації, щоб переконатися в довгостроковій безпеці та ефективності вакцини.
Як діє російська вакцина
Вакцину "Супутник V" вводять двома дозами, кожна з них заснована на переноснику, який зазвичай викликає простуду — аденовіруси людини Ad5 і Ad26.
Деякі експерти раніше говорили, що використання цього механізму може зробити вакцину від COVID-19 менш ефективною, оскільки багато людей вже зазнали впливу аденовірусу Ad5 і виробили до нього імунітет.
Денис Логунов, один із розробників вакцини в Центрі Гамалії, повідомив, що в вакцині використали досить сильну дозу Ad5, аби подолати попередній імунітет, не створюючи загрози.
Британське дослідження підтвердило ефективність російської вакцини / Фото Unsplash
Раніше в Росії заявили, що до кінця 2020 року зможуть виробити від 1,5 до 2 мільйонів доз вакцини на місяць, а потім їхню кількість поступово збільшать до 6 мільйонів доз на місяць.
Що відомо про вакцину
- 11 серпня Путін оголосив про реєстрацію у РФ першої у світі вакцини проти коронавірусу COVID-19.
- Щеплення вже встигли зробити десяткам чиновників та бізнесменів, а також доньці Путіна. Частина з них повідомила про побічні ефекти – лихоманку й м'язові болі.
До теми ВООЗ почали переговори з Росією щодо їх вакцини проти COVID-19
Спершу наукова спільнота критикувала вакцину
- У США не вірять, що Росія розробила безпечну й ефективну вакцину проти COVID-19. Зокрема, головний інфекціоніст країни вказав на те, що Москва так і не закінчила всі етапи клінічних випробувань.
- Втім, вже 15 серпня в Росії заявили про початок масового виробництва вакцини, а той факт, що світові науковці висловили сумніви в ефективності та безпечності вакцини, російське МОЗ не врахувало.