В середньому в одній чашці кави міститься від 70 до 150 міліграмів кофеїну, і вчені вважали, що вживання від 3 до 5 порцій кави на день може знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань і діабету другого типу. Проте більшість досліджень досі не могла точно встановити зв'язок кофеїну зі зниженим ризиком розвитку діабету, як і відокремити його ефект від впливу інших факторів.

Також на тему: Чи можна пити каву на голодний шлунок

Нове дослідження впливу кофеїну

Щоб подолати цю проблему, міжнародна команда дослідників зі Швеції, Великобританії та Данії використала метод менделівської рандомізації. Вони з'ясовували, наскільки високий рівень кофеїну в крові впливає на утворення жирових відкладень, а також довгострокові ризики розвитку діабету другого типу та основних серцево-судинних захворювань.

Дослідники вивчили роль двох поширених генетичних варіантів генів CYP1A2 та AHR майже у 10 тисяч осіб переважно європейського походження, які брали участь у шести довгострокових дослідженнях. Гени CYP1A2 та AHR пов'язані зі швидкістю метаболізму кофеїну в організмі.

Кофеїн знижує ризик діабету

У людей, в організмі яких кофеїн метаболізується повільніше, рівень кофеїну в крові в середньому вищий, ніж у людей із високою швидкістю метаболізму кофеїну. Результати аналізу показали, що у таких людей у ​​середньому нижчий індекс маси тіла, менше жирових відкладень і нижче ризик розвитку діабету другого типу. А ось на ризик виникнення серцево-судинних захворювань високий рівень кофеїну серйозно не вплинув.

Вчені зробили такий висновок: добре відомо, що кофеїн прискорює метаболізм, збільшує спалювання жиру і знижує апетит, а це скорочує ризик ожиріння і хоча б частково зменшує ймовірність розвитку діабету. Можливо, у майбутньому несолодкі напої з кофеїном можуть стати простим способом профілактики цих захворювань.