Ключовим фактором ризику розвитку важкої форми COVID-19 може бути рівень лейкоцитів CD4. Про це свідчать дані нового дослідження американських вчених, які з'ясували, що при однаковій вірусному навантаженні саме рівень CD4 + зумовлює за яким сценарієм розвиватиметься захворювання — безсимптомно або з ускладненнями, пише EurekAlert.

Читайте також CDC: Невеликі збори родичів стають джерелом поширення COVID-19

Як дійшли таких висновків

У дослідженні взяли участь 27 пацієнтів з важкою формою COVID-19 і 25 людей, яких госпіталізували в лікарню з інших причин, однак тест на коронавірус у них був позитивний.

Вчені проаналізували зразки мазків з горла для оцінки вірусного навантаження в організмі, а також зразки крові для вимірювання рівня імуноглобулінів, цитокінів і імунних клітин.

В групах виявили різницю в рівні імунних клітин: у безсимптомних пацієнтів був вищий рівень CD4 + клітин — лейкоцитів, які відповідають за імунну відповідь організму на патоген.

Нові дані про цитокіновий шторм

Втім, в даному дослідженні вчені не виявили значних відмінностей в рівні цитокінів між двома групами, хоча раніше повідомляли, що пацієнти з цим симптомом частіше мають функціональні порушення в органах.

Поки вчені планують підтвердити свої результати на більшій вибірці добровольців перш ніж остаточно говорити про причинно-наслідкового зв'язку рівня лейкоцитів та перебігу коронавірусної хвороби.