Фахівці з Університету Іллінойсу дослідили властивості наночастинок з оксиду церію, пише New Atlas.

Читайте також 5 корисних та 5 шкідливих продуктів для здоров'я зубів

Як виникає карієс

Дірки виникають, коли шкідливі бактерії, зокрема Streptococcus mutans, розмножуються, утворюючи на зубах біоплівки (ака-бляшки), при цьому вони виробляють кислоти, що розчиняють зубну емаль.

До слова, попередні дослідження вказували, що такі наночастинки не перешкоджають утворенню біоплівки, що і є причиною руйнування зубів. Та тепер вчені зрозуміли, що якість наночастинок залежить від способу їх виготовлення.


Як уникнути карієсу / Фото Getty Images

Новий матеріал унеможливить утворення біоплівки

Тому, для свого покриття дослідники частинки створили шляхом розчинення у воді аміачної селітри або сульфатних солей. Відтак, коли до пластинки додавали розчин нових наночастинок оксиду церію, виробництво біоплівки на зубах скоротилося на 40 відсотків.

До теми Створили зубну пасту у формі таблеток: фото

Вчені також встановили, що звичайний нітрат срібла не впливав на ріст біоплівки. Щобільше, вдалося довести, що наночастинки оксиду церію менш токсичні для клітин людини в ротовій порожнині.

Перспектива відкриття

Праця потребує додаткових досліджень та дослідники запланували поєднати наночастинки з фторидом, що зміцнює емаль, в покритті, яке стоматологи зможуть накласти на зуби пацієнтів.