В рамках дослідження в коледжі 87 молодих жінок попросили письмово відповісти на кілька питань. Їх зокрема запитували про спосіб життя, в тому числі про фізичну активність, харчування і куріння.

Також на тему: За який час мозок відновлюється після алкоголю

Їм також ставили питання про те, як часто вони випивали в старших класах школи. Потім учасницям виміряли щільність кісток в нижніх відділах хребта.

Як впливає алкоголь на формування кісток

Результати дослідження показали, що дівчата, які регулярно випивають алкоголь, можуть не набрати максимальної кісткової маси. Тому що кісткова маса ще збільшується в підлітковому віці, експерти системи охорони здоров'я нагадують, що формування кісток в юному віці дуже важливе.


Слабкі кістки збільшують ризик переломів / unsplash

Потім у віці від 20 до 40 років щільність кісткової тканини починає знижуватися, а після менопаузи вона знижується ще швидше. Низький рівень кісткової маси може збільшити ризик розвитку остеопорозу, а також ймовірність переломів. Спеціалісти пояснили, що так алкоголь впливає на кальцій, який потрібен для здорових кісток.

Для підтримки здоров'я кісток фахівці рекомендують фізичну активність: ходьбу, біг і силові вправи. Дієта повинна містити рекомендовану кількість кальцію і вітаміну D. Кальцій міститься в мигдалі, броколі, капусті, молочних і соєвих продуктів, а вітамін D можна отримати зі збагаченого молока, яєць, жирної риби та під дією сонячного світла.